Badania termowizyjne instalacji solarnych i fotowoltaicznych

Badania termowizyjne instalacji solarnych i fotowoltaicznych

Kamery termowizyjne znalazły też zastosowanie w diagnostyce instalacji solarnych. Dzięki termowizji możliwe stało się zbadanie trudno dostępnych miejsc takich instalacji.       

Pomiar kamerą termowizyjną może na przykład wskazać, czy kolektor słoneczny jest dobrze zaizolowany i nie traci wytwarzanego ciepła.

Wiadomo, że w instalacjach fotowoltaicznych z kolei, często zdarzają się awarie modułów przetwarzających promieniowanie słoneczne w prąd elektryczny. Zdefektowane moduły fotowoltaiczne pracują niewłaściwie i niestety nie jesteśmy w stanie bez użycia specjalistycznego sprzętu tj. mierniki prądowo-napięciowe i wiedzy nt. testowania namierzyć usterki samodzielnie.

W takim przypadku badanie kamerą termowizyjną bez trudu i precyzyjnie wskaże uszkodzony moduł.

Wykrycie i naprawa usterki pozwoli na znaczne oszczędności, gdyż panel fotowoltaiczny z uszkodzonym nawet pojedynczym modułem jest mniej efektywny, a jego sprawność wytwarzania prądu elektrycznego znacznie spada.

Bardzo ważnym aspektem jest bezpieczeństwo użytkowania instalacj solarnych.

Zarówno w kolektorach słonecznych służących do produkcji ciepłej wody użytkowej, jak i w panelach fotowoltaicznych, produkujących prąd, wytwarzane są duże ilości ciepła, co w przypadku instalacji fotowoltaicznych i w sprzyjających warunkach (zwarcie wewnątrz modułu), może doprowadzić do zbyt dużego wzrostu temperatury i w konsekwencji do pożaru.

Kamera termowizyjna dzięki opcji pomiaru wysokich temperatur - powyżej 100 ºC, również tutaj jest nieocenionym narzędziem diagnostycznym ratującym czasami nawet życie.

W razie pytań nie wahaj się do nas zadzwonić: kom. +48 503 775 718, lub skontaktuj się z nami poprzez formularz tutaj: www.termowizja-ekoplus.pl/kontakt

Zauważyłeś korzyści dla siebie z optymalnego, przewidzianego przez producenta działania instalacji solarnej i fotowoltaicznej i jesteś zdecydowany na wykonanie pomiaru termowizyjnego celem sprawdzenia w jakim są stanie technicznym.

Serdecznie zapraszamy do współpracy 
 
Termowizje paneli fotowoltaicznych wykonamy dla Ciebie m.in. w tych miejscowościach:
termowizja paneli fotowoltaicznych Częstochowa, termowizja paneli fotowoltaicznych Łódź, termowizja paneli fotowoltaicznych Kleszczów, termowizja paneli fotowoltaicznych Katowice, termowizja paneli fotowoltaicznych Bielsko-Biała, termowizja paneli fotowoltaicznych Żywiec.

 

Zakup współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki