Badania termowizyjne budynków mieszkalnych

Badania termowizyjne budynków mieszkalnych

Badanie termowizyjne okna

Pomiary termowizyjne są z powodzeniem stosowane w budownictwie do wykrywania miejsc o słabej termoizolacji, miejsc ucieczki ciepła przez ściany, dach czy nieszczelne okna i drzwi. Pomiary kamerą termowizyjną w budownictwie są przydatne głównie z dwóch względów. Po pierwsze pozwalają szybko i dokładnie zlokalizować miejsca w przegrodach budynku, przez które ucieka ciepło z naszego domu lub mieszkania, i znacznie skracają proces sprawdzania szczelności izolacji wewnątrz i na zewnątrz budynków. Po drugie szybkość i precyzja lokalizacji miejsc ucieczki ciepła ma ogromne znaczenie w przypadku podjęcia działań termomodernizacyjnych - jak wiadomo co powoduje i gdzie występuje problem, wtedy łatwiej i bez zbędnych kosztów jest znaleźć rozwiązanie.

Termowizja: Wykrywanie zawilgocenia dachu i ścian  

Ważnym aspektem, głównie ze względu na ewentualne zniszczenie konstrukcji budynku i zagrzybienie materiałów budowlanych jest kontrola potencjalnego zawilgocenia elewacji i szczelności pokryć dachowych. Kamera termowizyjna wskaże miejsca zawilgoconej izolacji dachu w wyniku przecieku wody. Wykorzystując termowizje możliwe stanie się także zlokalizowanie niewidocznej gołym okiem wilgoci na elewacji budynku. Często badanie termowizyjne okazuje się jedynym sposobem by w sposób szybki i dokładny namierzyć obszary występowania wilgoci w budynku.

Zawilgocenie_dachu_budynku

Rys. Zawilgocenie dachu budynku w termowizji

 

Korzyści z kontroli termowizyjnej dachu i ścian pod kątem ich potencjalnego zawilgocenia to m.in.

  • brak zniszczeń konstrukcji budynku w wyniku długotrwałego i nie w porę zauważonego przecieku
  • brak konieczności drogich i czasochłonnych badań inwazyjnych
  • szybka ocena stopnia i zasięgu zawilgocenia dachu lub elewacji
  • możliwość napraw gwarancyjnych, albo z tytułu rękojmi na podstawie zdjęć termowizyjnych 

Sprawdzenie domu lub mieszkania pod kątem nadmiernej utraty ciepła lub wystepowania zawilgocenia z pomocą kamery termowizyjnej kosztuje kilkaset złotych, a pozwala uniknąć szkód spowodowanych zawilgoceniem dachu czy ścian oraz zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie setki a nawet tysiące złotych co roku.

W razie pytań nie wahaj się do nas zadzwonić: kom. +48 503 775 718, lub skontaktuj się z nami poprzez formularz tutaj: www.termowizja-ekoplus.pl/kontakt

Zauważyłeś korzyści dla siebie ze szczelnego, odpowiednio ocieplonego i suchego budynku i jesteś zdecydowany na wykonanie pomiaru kamerą termowizyjną.

Serdecznie zapraszamy do współpracy

 

 

Zakup współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki