Badania termowizyjne klimatyzacji i chłodni

Badania termowizyjne klimatyzacji i chłodni

Kamery termowizyjne znalazły też zastosowania w systemach klimatyzacji do wykrywania nadmiernej temperatury sprężarek, uszkodzonych łożysk wentylatorów, czy niedostacznej, lub źle wykonanej izolacji kanałów schłodzonego powietrza.              

W przemysłowych systemach chłodniczych wykrywają miejsca niedokładnej lub niewystarczającej izolacji ścian chłodni w magazynach, czy chłodni samochodowych.

Takie miejsca o obniżonej izolacyjności cieplnej powodują poza mało efektywną pracą urządzenia chłodniczego, także duże i niepotrzebne straty energii związane z zapewnieniem stałej niskiej temperatury w chłodni (urządzenie - sprężarka włącza się częściej, co powoduje nadmierne zużycie prądu jak i samego urządzenia, które musi wytrzymać większe obciążenia).

Nasza Firma do pomiarów wykorzystuje wysokiej klasy sprzęt renomowanej firmy, dlatego mają Państwo pewność, że pomiar będzie wykonany poprawnie i bez błędów. Dzięki wysokiej rozdzielczości detektora podczerwieni wynoszącej 320 x 240 pikseli i dużej dokładności +/- 2 ºC, wyniki pomiarów są precyzyjne i dokładne, a przez to wiarygodne.

Zakup współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki